
56 Techkwadraat-regio’s kunnen van start
Het nieuwe schooljaar kan goed van start: vandaag is bekend geworden dat bovenop de 39 regio’s die al voor de zomer groen licht hadden gekregen, er nu in totaal 56 regio’s mogen starten met Techkwadraat. Met deze toekenning zet Techkwadraat een belangrijke volgende stap in het programma: het bereiken van steeds meer regio’s en het verder versterken van regionale leerecosystemen.
Techkwadraat stimuleert samenwerkingen tussen onderwijs, bedrijfsleven en instellingen zoals musea, bibliotheken en techlabs. Zo kunnen leerlingen binnen én buiten school technologie ontdekken, ervaren en toepassen. Dit draagt bij aan hun vaardigheden, zelfvertrouwen en de aansluiting op vervolgopleidingen en de arbeidsmarkt.
Staatssecretaris Koen Becking (OCW): “Met Techkwadraat leren kinderen in de praktijk, op basis van ervaringen. Dat is belangrijk voor hun ontwikkeling én voor heel Nederland.”
Platform Talent voor Technologie ondersteunt als landelijk programmabureau regionale partijen bij het opzetten van samenwerkingen, het ontwikkelen van plannen en de uitvoering daarvan. Tegelijkertijd wordt gewerkt aan een kennis- en onderzoeksprogramma om technologieonderwijs duurzaam te verankeren en succesvolle voorbeelden landelijk te delen.
Lees hier meer.